Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veel kaks päeva saab esitada ideid kaasavasse eelarvesse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaasava eelarve näitus Kaarsillal Foto: Ahto Sooaru

29. aprill / Kuni 30. aprillini k.a ootab Tartu linnavalitsus linlastelt ideid, kuidas kasutada 200 000 eurot 2020. aasta linnaeelarves. Ühe idee maksumuse ülempiir on 100 000 eurot.

Tänahommikuse seisuga on esitatud 37 ideed, mille hulgas on ettepanekuid nii sportimise ja vaba aja veetmise infrastruktuuri rajamiseks, linnaruumi rikastavate objektide loomiseks kui ka mõtteid teede-tänavate korrastamiseks ning liikluse rahustamiseks.

Ideid saab esitada aadressil www.tartu.ee/kaasaveelarve. Kaasava eelarve objektiks võib olla Tartu linnaga seotud investeering maksumusega kuni 100 000 eurot. Kaasava eelarve raha eest elluviidav investeering peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ning ei tohi tekitada ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvetele. 2020. aastal viiakse ellu vähemalt kaks rahvahääletusel enim hääli saanud ideed.

Pärast ideede laekumist hindavad nende teostatavust rahalisest, tehnilisest ja ajalisest aspektist vastavate valdkondade eksperdid. Sisulised arutelud ideede üle toimuvad ideede autorite ja ekspertide osavõtul juunikuus, kus selgub ka, millised ideed jõuavad lõpphääletusele oktoobris. Kogu kaasava eelarve protsessi vältel oodatakse ideede esitajatelt kaasalöömist oma idee tutvustamisel.

Tartu alustas kaasava eelarvega 2013. aastal ja korraldab seda tänavu seitsmendat korda.

Praeguseks on kaasava eelarve kaudu ellu viidud seitse ideed: Laia tänava Kultuurikvartalisse esitlustehnika hankimine, kõnniteede äärekivide madaldamine ülekäigukohtadel, Emajõe kaldapiirde rajamine Kaarsilla ja Võidu silla vahelisele alale, Arena Tartu eskiisprojekti koostamine, Raadil asuva ajaloolise tallihoone katuse rekonstrueerimine, Aparaaditehase taskupargi loomine ning liikumisradade rajamine Emajõe kaldal ja Tähtvere dendropargis.

Kolm ideed on sel aastal tegemisel: liikuma kutsuva kooliõue rajamine Mart Reiniku kooli juurde, Tartu Kesklinna Kooli õueala korrastamine ning Annelinna spordiväljaku renoveerimine.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 29.04.2019